Kite trip 2008 – Španělsko Mar Menor

Kite trip 2008 – Španělsko Mar Menor

Z La Franqui jsme se vydali po dálnici podél pobřeží na další spot – oblast Mar Menor, vzdálený 850 km z La Franqui (2.200 km z Čech).

 

 

 

Mar Menor – největší slané jezero v Evropě oválného tvaru dlouhé 24 km a široké 15 je od středozemního moře oddělena stripem pevniny v šíři 100 až 1.200 m. Jedná se o druhý nejpopulárnější kite spot ve Španělsku (numero uno je Tarifa). Na rozdíl od teploty moře na Tarifě je tenhle přírodní bazén o poznání teplejší .
Kite sezóna zde začíná začátkem března a trvá do konce května. V létě se tomuhle fleku raději vyhněte, pokud ovšem nemáte zvrhlou náladu a nechcete jen tak vykysnout na pláži v obležení tisíců španělů a jejich drobných ratolestí.
Od září do října je tu teplý vítr z hor J/JZ zvaný Leveche zpět a přináší komfortní ježdění díky průměrné síle kolem 7-9 m/s.

Vítr je stálý a peeku dosahuje kolem 15:00-16:00. Není tedy nutno nikam spěchat a snídani odbývat. Vítr začíná nastupovat kolem 13:00 hodiny a to je čas, kdy se na vodu vrhnou začátečníci, místní rideři zatím vytahují 9 m kity a nikterak je nevzrušuje, že na vodě se chlapci horko těžko rozjíždí s 12. Po 14:00 hodině vítr zesílí a dochází ke směně.
Od podzimu do jara je dominantním větrem Levantě (ZZS) a Poničte (JJZ).
Měr Menor nabízí 14 kite spotů, z nichž si vyberou začátečníci, Freestyle borci i ave diktátoři.

Lo Pagán
Pohodový spot s šířkou písčité pláže cca 30 m a dlouhou mělčinou je vhodný na většinu směru větru s výjimkou S, Z a JZ větru.
Parkování s obytkou mimo léto není problém přímo u pláže. Trochu tricky může být nedaleký přístav na plachetnice, kam bych tedy rozhodně nechtěl přistávat kite.

Isla del Ciervo
Isla del Ciervo je sen pro většinu kiterů, waveři sory, vy musíte na druhou stranu stripu (cca 400 metrů vzdálený spot).
Příjezd na Islu je lehce skrytý. Nejlepší orientační bod je kite shop a škola MAS Kite na ulici Avenida Gran Via. Za ním na křižovatce zahnete doprava a jste na místě. Není problém zaparkovat káru přímo zde.

Datum: 5.4. -6.4.2008
Autor: Beny, info@kitesportschool.czKomentáře » přidat

[1] weww, mail, 29. května 2009 | 08:13

ten vietor je presne LEVANTE a PONIENTE :D


Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: