Kite trip 2008 – Francie La Franqui

Kite trip 2008 – Francie La Franqui

Na cestě do španělské Tarify jsou stovky míst, kde můžete nafouknout hračky vyhrabat desku z auta a den, dva pojezdit.
Mezi místa, která mají světové renomé mezi kitery patří i malebná francouzská vesnička La Franqui ležící v blízkosti Perpignanu. Z Čech je to kolem 1.350 km.

 

La Franqui

La Franqui spadá do oblasti SZ větru „Tramontana“, kde zpravidla nepotřebujete většího kita než 9,0. Tramontana společně s Mistrálem, který dominuje severnějším oblastem Francie, se tvoří jako důsledek proudění vzduchu při tlakové níži nad Střední Evropou a tlakové výše nad Severním Španělskem. Tramontana má průměr kolem 12 m/s a nejsou výjimkou dny s 20 m/s.
Čas od času je možné zažít i klasický termický vítr, který vane proti Tramontana – JV silou 7-10 m/s a jen sporadicky zvítězí.

Kite pláž

La Frangui nabízí hned několik spotů a to jak na kiteboarding, tak landkiting.
Kiteboarding - máte možnost trénovat Freestyle v mělké laguně La Palma, případně vyrazit na moře, kde je stálejší vítr a díky orientaci pláže z JZ na SV je při Tramontaně (off shore wind) u břehu rovná hladina.
Naopak, při termice případně minoritnímu frontálnímu proudění ze středozemního moře nabízí La Franqui skvělý tréninkový vlnový revír (vlny do 2 m).

Mimo sezónu je možné kitovat na celé pláži, která se táhne SV směrem od La Franqui v délce 10 km. Šíře písčité pláže bez překážek je více než komfortní i pro průměrného kitera (min. 100 m).
Landkiting – oblast pro landkitig navazuje na písčitou pláž a je podobně jako pláž kolem 10 km dlouhá. Povrch tvoří suchý tvrdý jíl – rychlý povrch méně nebezpečný než asfalt. Komfortní je i možnost „poslední záchrany“ při nekontrolované jízdě – zajetí do písečné pláže.

La Franqui nabízí skvělé a levné ubytování v apartmánech přímo u pláže (kolem 400 EUR pro pět osob na týden). Pro majitele velkejch kysen není problém zaparkovat přímo na landkitovém spotu na hraně s kite pláží.
Nesmím opomenout kite servis. La Franqui je kiterský ráj, takže o kite shopy není nouze. Mimo sezónu může být ale problém s rychlostí opravy kitu, jelikož borci mají dlouhé siesty. Navíc opravy jsou poměrně nákladné (podle druhu od 50 do 300 EUR). Někdy je tedy výhodnější raději jít a koupit second hand kite a opravu nechat pánům Šlapalům (Pegas) a podobným mistrům řemesla v Čechách.

Datum: 4.4.2008)
Autor: Beny, info@kitesportschool.czKomentáře » přidat

[1] petrsek, mail, 26. prosince 2009 | 13:17

Sice máte k vidění kěkolikero fotografií, leč jsou to pouze pohledy z výšky na pláže. Vlastní landkiting se někam ztratil.


Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: