První ostrý test kitu North Vegas 08 a boardu Cesar Pro

Vegas 14Máme tu postřehy z prvního setkání s tímto drakem a prknem, které se uskutečnilo koncem března na jihočeském Dehtáři, čtěte uvnitř..))))

VegasTak se mi konečně dostal do ruky špičkový kite North Vegas letošního modelu 08 zatím ve velikosti 14m2. První ohledání ukázalo kvalitně ušitý bag, v něm červeně zářícího draka a pětišnůrový bar 2008 s Vegas setupjednoduchými, ale funkčními bezpečnostními prvky. Standardní ovládání depoweru pomocí záseku, nastavitelný rozsah pohybu baru s barstoperem a odstřelení draka na pátou šňůru. Nafouknutí trochu zpomaluje oddělení jednotlivých bánů, ale zase je tento systém jednodušší na případnou opravu a nafouknutí každého buřtu na předepsaný tlak.

Bar 08

Na druhý den povětrnostní podmínky slibovaly slabší ale ještě dostatečný vítr. Ve skutečnosti foukalo NA a spíše NAD horní hranici použitelnosti draka (11m/s s nárazy kolem 14). S trochou respektu jsem si nechal draka nastartovat. Přitažený depower, ruce od sebe, ale kite stoprocentně pod kontrolou. Beru prkno a jdu na vodu, rozjezd a okamžitě stoupám od břehu. Drak filtruje poryvy a já se jen mohu soustředit na jízdu.

Nový board North Cesar Pro ve velikosti 132X40 je určen především pro Freestyle a new school style. Zaujaly mne poutka s dvojitou nastavitelnou částí pro nárt, dobře viditelné červené flosny a celkové špičkové zpracování. Dřevěné jádro, carbonová konstrukce a ABS hrany jsou samozřejmostí. Prkno se dobře chová i ve větších vlnách, při odrazu do skoku i při dopadu ve větší rychlosti a na rovnější hladině se kvalita prkna projevuje ještě více.

 

 

VegasTeď zpět ke kitu. Rozsah depoweru je srovnatelný s bow a hybridními draky. Skákání je jednoduché, po celou dobu je kite 100 procentně čitelný a citlivě reaguje do baru pro absolutní kontrolu - jedinečná vlastnost C kitů!!! Při unhooked skoku drak rychle reaguje na každý povel a po dopadu je dostatek času na zaháknutí zpět do trapézu. A když se něco nepovede, zahodíte draka na pátou šňůru (bez jakéhokoli tahu), re-start je otázkou okamžiku.

Vegas

A celkové pocity: ´´Hej ten kite ty poryvy nějak filtruje, jak to dělá, když to je typ draka C??? Jak to že je tak rychlý, je to přece 14-ka, jak to že to skáče tak vysoko??...´´

 

 

Rebel 7Na závěr proběhl mini test nového kitu Rebel velikosti 7. Drak ukázal svůj potenciál na louce, kdy i při celkem slabém větru (nárazy kolem 10m/s) dokázal pěkně nadnášet. Další test proběhne už na Tarifě. Máte se na co těšít....

 

ŠtindlasKomentáře » přidat

Článek zatím nemá žádné komentáře. Buďte první!

Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: