Test Session Almanarre 2.10.- 10.10.2010 značek Airush, North, Spleen modely 2011

KDY?
Na první říjnový týden (2.10.-10.10.2010) jsme pro vás získali na testování kompletní řadu kitů Airush 2011, Rebely 2011 od Northu a objev roku 2010 freestyle depower kite Spleen SP-X.

KDE?
Uvažovanou lokalitou je jeden z nejlepších Evropských revírů Almanarre – písčitý výběžek spojující pevninu a polostrov Giens jižně od města Hyeres ve Francii (Provance).
Destinace je dostupná autem (12 hodin jízdy, 1335 km z Prahy).
Místo je úžasné svoji univerzálností a to jak do směru větru, tak do revíru (flat, wave).

Ubytování
Ideální je obytka, kterou je možné parkovat buď na divoko, nebo v nedalekém kempu Camping International.
Kemp nabízí i místa pro stany a ubytování v mobilhomech či bungalovech, v cenách pro 4 a 5 osob od 360 EUR na týden.

Přihlášení do testů
Zájemcům o testování zdarma doporučuji rezervaci hraček zasláním mailu na petr@kitesport.cz.
Tím si zajistí nejenom přednostní právo při testech, ale současně budou informováni o případných změnách v lokalitě př. pláži, které díky počasí mohou nastat.

Kity do testu

K testování bude k dispozici kompletní řada kitů Airush 2011. O kolekci North Kitů jednáme s distributorem do ČR, značka Spleen bude zastoupena kitem SP-X a deskou High Tech RS Line 32.

Podrobný popis kitů k testování bude zveřejněn 15.9.2010, nyní alespoň malá ochutnávka.

Rok 2011 bude po dvou letech vývojové stagnace opět v kite hračkách přelomový.
Hlavní trend se dá shrnout do následujících bodů

1) Bezpečnost a jednoduchost
Už nebude platit, že lajny omezují díky své délce při výběru spotů oproti WS, protože nové kity 2011 budou navázány na 6 ti metrových při zachování skvělé stability a výkonu.

2) Agresivní freestyle na „hodných“ kitech
Pryč je doba, kdy „husté“ triky zvládaly jen C kity, které těžce potrestaly každou chybu ridera a na pokrytí nejběžnějších větrů od 7 do 15 m/s byly potřeba 4. Trend přibližování depowerovatelných kitů k „C“ charakteristikám je v posledních letech patrný (VEGAS, VAPOR, SP-X). Modely 2011 slibují další level!

3) Výběr Kitová komunita roste a s ní i různá filosofie jízdy a nároků.
Jako reakce výrobců vznikají nové a nové řady kitů a boardů (Airush nabízí pro rok 2011 14 řad boardů, každý s několika velikostmi a 7 řad nafukovacích kitů opět různými velikostmi – u většiny druhů po 1 a 2 m2). Na trhu se začínají objevovat nové značky, které nabízejí kvalitní kity za menší bankovku.

Orientovat se v džungli nabídek a odfiltrovat všechny ty bullshit reklamy o nejlepších kitech na světě a podobných vágních reklamách je téměř nadlidský výkon. A při tom řešení je tak jednoduché – VYZKOUŠEJTE SI NOVÉ KITY ZDARMA před tím, než se rozhodnete o koupi a VYZKOUŠEJTE SI JE na kvalitním SPOTU, ne v bezvětří na louce.Komentáře » přidat

[1] polda, mail, 30. srpna 2010 | 17:28

Jinak jsem koukal na letenky, zpáteční Marseille cca 4500 (100km), zpáteční Hyeres cca 6500 (5km). Tedy i to je řešení.


[2] Petr, 4. září 2010 | 18:23

máš recht Poldo, už to vidím, jak vás všechny vozím z letište...:) Takže pánové připočíst i půjčovnu, která je taky za pár babek.


Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: