Rhodos- Fanes

Fanes

 Malá vesnička nedaleko od letiště bez velkých hotelových komplexů je ideálním místem, které si zamilujete jako já. Na cestě do Fanes potkáte opravdu pouze místní řeky nebo nadšence do kitesurfingu jako vy.

Fanes

      Malá vesnička nedaleko od letiště bez velkých hotelových komplexů je ideálním místem, které si zamilujete jako já. Na cestě do Fanes potkáte opravdu pouze místní řeky nebo nadšence do kitesurfingu jako vy.  Když jsem přijel na místo objevila se před mnou rozlehlá pláž s přístavem, která nabídne dostatek prostoru pro kitery a to bez plavců či lidí co by se vám motaly pod šňůrama.      Fanes je asi 400m dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do vody( cca 20 m),  což ocení zejména začínající jezdci. Je zde písčité dno a nenarazíte zde na ježky ani kameny. Vzhledem k ploze na severo-západní části ostrova máte záruku stálého větru a to zejména v měsících hlavní sezony začátek července až konec září.Voda je převážně flat (klidná) v závislosti na větru vlny do 1 metru (přibližně při 20 knotech ). Vítr se začíná zvedat většinou mezi 12-13 hodinou,zhruba do 18 h sideshore. Ve večerních hodinách onshore. Při ztrátě prkna ve vodě se nemusíte bát zrádných proudů které by vám ho odnesli.

 


Vedle pláže se nachází již zmiňovaný přístav - při větru sideshore nebezpečí pro začátečníky, nicméně pláž je dostatečně dlouhá na dodržení bezpečné vzdálenosti.


Parkování je zdarma kde se vám zalíbí :) jako na většině spotů v řecku, zde parkujete přímo u spotu.


 Naleznete zde také kite školu a půjčovnu, která patří majiteli apartmanů - takže se zde nestane že by vás někdo vyhnal nebo prudil že je to soukromá pláž. Nicméně tento rok je trochu složitější, řecká vláda vydala novou vyhlášku ohledně registrace pokud jezdíte na pláži která patří určité škole ( řeč je o menších kontrolovaných pláží). Ve skutečnosti to znamená že po vás můžou chtít registraci a poplatek kolem 10eur/den. Pro začátečníky je výhoda v tom že kiteškola na vás dohlíží a máte zaplacenou  v případě nutnosti rescue boat. Na rozdíl od některých dalších spotů o kterých se zmíním později je tento revír udržovaný a čistý. Samozřejmostí jsou i toalety v přístavu a sprchy na pláži ZDARMA. Kempování na divoko bych nedoporučoval, ale pokud máte camping car tak žádný problém.
 V blízkosti přístavu si můžete dát siestu i něco k jídlu za přijatelné ceny v tamější taverně. 

Co se týče night life je zde surfový bar v jednom z apartmanových komplexů, kde se scházejí všichni milovníci vodních sportů.
Ubytování je nabízeno v apartmánech přímo na pláži nebo 100m od spotu
Cena :  cca 32-40 eur/osoba/den  ---)závisí na poloze apartmánu, v ceně je zahrnuta polopenze-snídaně formou bufetu, večeře klasický restaurační servis  
- transport z letiště je zajištěn taxi službou -cca 25eur/auto


Pro bližší informace :  Josef Šuster - Bepe   tel.:   0030 697 258 54 22
                                                                     mail:  josefsuster@seznam.czKomentáře » přidat

[1] ronrogers, mail, 18. března 2017 | 06:55

Thanks for this post .As we all know that there are a lots of students worried about the essay writing task and they cannot even do it independently. The main reason is that English,which is one of the most demanding tasks students face.Students should have to maximise their academic potential for writing in English best.You will get academic writing process from start to finish, and practices all the key writing skills by taking custom essay writing service help.Visit http://www.essayguardian.com/.


Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: