PORTUGALSKO - FOZ DO ARELHO

Zima byla dlouhá, tak je na čase se soustředit na jinou sortu našeho milovaného powekitingu – kiteboarding neboli hurá na vodu! Jedno z míst, které jsme na našem tripu po západní Evropě navštívili je 100km severně od Lisabonu největší zátoka Portugalska – Lagoa de Óbidos - místo obklopené několika kilometry krásných písečných pláží.

 

 


Tenhle spot je ideální jak pro začátečníky, díky mělké hladké vodě, na které můžou i zkušenější rideři trénovat tríčky, tak pro milovníky vln. Při V a JV větru se dá krásně sjet po větru (při opačném směru nastoupat) na otevřený oceán a vychutnat si neomezený prostor na úžasně modrou hladinu Atlantiku.

Na tomto spotu v teplých měsících funguje termika, takže každodenní poježdění je opravdu zaručené, jen je potřeba dávat pozor na sběrače mušlí, kteří se tu z čista jasna vynoří (a není jich zrovna málo).

Voda se zde díky malé hloubce velmi rychle ohřeje, takže můžete zde jezdit bez neoprenu i v jarních měsících, nedoporučuji však bez něj vyjíždět na otevřené moře, Atlantský oceán není nejteplejší ani v létě, natož v jarním a podzimním čase.

Bydlet můžete v místních apartmánech nebo hotelích. Ceny se zde různí v závislosti na termínu a typu.  My jsme se usídlilii na parkovišti přímo u pláže, které je zdarma a nikomu zde nevadí, že tu váš bydlík stojí přes noc.

Pokud by vás už kitování omrzelo, můžete se vydat třeba pěšmo či na kolo po místní krajině, která opravdu stojí za to.  Asi 15km od Foz de Arelho se nachází středověké městečko Óbidos, které díky hradbám, které ho obklopují, zůstalo neporušené až do dnešních dnů. Naleznete tu desítky bílých domečků s rudými střechami a pár kostelů, mezi nimiž se proplétají uzounké a křivé uličky.

 Kdo se tedy chystáte do Portugalska, nezapomeňte navštívit tohle místo, stojí za to.

 GPS parkoviště Foz de Arelho: 39°25'42.908"N, 9°13'15.638"W

 

Veronika

 Komentáře » přidat

[1] vladimír, mail, 13. ledna 2011 | 16:07

Moc hezký, ale jak se tam dostaneme?Letadlem do Lisabonu, a pak?A ve kterou dobu?


Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: