Summer 2008 Grece – Lefkada

MapaPři rozhodování co podniknout toto léto, Řecko byla jasná volba. Člověk se musí otáčet, aby se připravil na prázdniny strávené v zahraničí, ale 33 dní kitingu ze 40 byla dostatečná odměna.

 

 

 

 

 

Háječek HP tréninkMeteoriPrvní myšlenka na Řecko byla již minulé prázdniny, které jsem strávil pracovně a „nekitově“. Další rok jsem to chtěl ale již změnit. Kamarádi z Třeboně mi doporučili, abych strávil léto s nimi v Řecku. Datum odjezdu pátek 4 července, před námi dostatek tepla, pravidelný vítr a 1900 km. Rakousko – pohoda, Maďarsko – kolona kolem Budepešti, Srbsko – dlouhé čekání na hranicích, Makedonie – úplatky chtivý celníci a konečně Řecko – drobná zajížďka za kulturou (Meteori). Za 28 hodin od odjezdu jsme již foukali naše draky na pláži nazvané podle místní hospody „Milos“. Tato pláž se nachází nedaleko města Lefkas, podle kterého se celý ostrov jmenuje.


Háječek kempingMíra nobileNa noc jsme se přesunuli zpět na pevninu do „háječku“ k městu Agios Nikolaos. Zde jsme založili základní tábor, který nám poskytoval po celou dobu pobytu útočiště na noc a při čekání na vítr. Místo to bylo velmi oblíbené nejen mezi našinci CZ+SK ale i pro ostatními Evropany.
Vítr fouká na Lefkádě termický a začíná obvykle mezi 1 až 3 odpolední, někdy až těsně před západem slunce. Síla větru je spíše slabší, na draky kolem 12m2 , občas zesílený blížící se frontou z moře. Kitovat se dá na Lefkádě na třech místech.


Eva AirushNotrh czech teamNejsilnější vítr je na již zmiňované Milos Beach (toto míst se také vyznačuje 4-mi torzy větrných mlýnů), on shore vítr na oblázkovou pláž a trochu chaotické vlny, které v případě blížící se fronty narůstají až na 2 metry!!! Na tomto místě se odpoledne schází nejvíce kiterů a najít si trochu „svého místa“ je občas problém. S blížícím se západem slunce lidí naštěstí ubývá.


PaulaFlatDalší místo pro ježdění je těsně pod refem, který odděluje zátoku u Agios Nikalaos od otevřeného moře. Díky skalnatému výběžku je toto místo bez vln!!! Nachází se zde až kýčovitý malý ostrůvek s domečkem kde se dá výborně jezdit a udělat pár pěkných fotek. Vítr je zde za všech míst nejslabší a dostupnost nejhorší (musí se jít asi 10 minut pěšky od auta).


VýukaHAHAPoslední místo je nedaleko našeho dočasného bydliště háječku, kousek od města Agios Nikolaos. Je zde písečná kosa zakončená na samém konci tzv. „ptačím ostrovem“. Zde se jezdí On shore vítr na horní písečné pláži, nebo pod kosou na absolutně rovné a mělké vodě off shore.

 

Při dostatku větru a trochu technické kitové zdatnosti je možné jet down wind z Milos beach, kolem ostrůvku s Lagunou až na Flat. Ale pozor, je třeba počítat s možným nedostatkem větru a celá cesta je vzdušnou čarou dlouhá 10 km. Odměnou je ovšem nezapomenutelná jízda po větru!!


HPV případě nedostatku větru poskytuje ostrov mnoho krásných pláží a na pevnině asi 60 km vzdálené nádherné údolí řeky Acheron.


Po kitování k odreagování je jako stvořený noční život v agios Nikolaos s rodinnými podniky, případně na ostrově vyhlášeným Nidri, se spoustou barů a diskoték..

 

A co na závěr??? Příští rok zase na Lefkádě?

Pojmenování všech kitových míst je vymyšlené a určené jen pro popsání, pravděpodobně nemá se skutečností nic společného… See you on the Water MartinKomentáře » přidat

Článek zatím nemá žádné komentáře. Buďte první!

Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: