Expedice Airush CZ –Tarifa Duben 2008

Expedice Airush CZ –Tarifa  Duben 2008 Někdy kolem vánoc jsme se s Koudym rozhodli , že bychom mohli podniknout hromadnější akci a vyrazit někam, kde to pořádně fouká. Padlo pár návrhů, ale nakonec zvítězila Tarifa, kde já osobně nejvíce oceňuji možnost jezdit na několika revírech v okruhu 50km od kempu a vybrat si na co má zrovna člověk náladu.

Tarifa je nejjižnější místo Španělska, pokud vynecháme ostrovy a leží na rozhraní Atlantiku a Středozemního moře a již při příjezdu autem vás vítá nápis Tarifa –Hi Wind

area-což rozhodně rozbuší srdce každého kitera.

Slovo dalo slovo a začali se ozývat další a další členové Airush týmu a celé Airush komuny, kdy jsme skončili na počtu asi 22 lidí a nám se podařilo zajistit

dopravu, ubytování atd. pro celou družinu- Myslím, že se jedná o největší akci v dějinách českého Kitesurfingu- za což si sami sobě děkujeme!!!

První parta (10 riderů) včetně nás odlétá z Frankfurtu do Sevily 3. dubna, kde na nás budou čekat dva Partnery, se kterými se přepravíme do kempu přímo k Duně, kde to máme na pláž asi 2 minuty
chůze.Velmi dobré místo na učení s písečnou pláží 100m širokou a dlouhou v podstatě až do Tarify, což je 6km, takže pokud někdo spluje, třeba právě při nácviku stoupání, v klídku se vrátí po pláži zpět . Tahle zátoka je ideální na oba směry větru, které dují buď z Atlantiku(Poniente) a pak sebou přináší i parádní vlny a nebo z pevniny(Levante), kdy vítr dosahuje i rychlosti kolem 25m/s. Takhle silný vítr už je dost nebezpečný a tak pokud se takhle rozfouká je lepší se přesunout do vnitrozemí ke Středozemnímu moři do města Algericas vzdáleného od Tarify asi 30km směrem na Malagu. Pláž Palmones je městská pláž na východní straně Algericas přímo pod Gibraltarským poloostrovem, který chrání pobřeží před vlnami a částečně i před větrem, který tady fouká tak o 10-15m slabší než na Duně. Je to revír s mělčinami, kde se tvoří asi 1,5m vysoké rampičky, ze kterých se parádně odráží do vysokých skoků nebo se dá užívat waweridingu. Pocit z celé pláže je umocněn obrovskými tankery zakotvenými asi 2km nad touto pláží a hlavně molíčkem, u kterého místní střelci točí Kiteloopy asi půl metru od kamenů a dopadají do ústí přitékající řeky.

Další příjemnou pláží v tomhle městečku Je Gerates ležící v západní části s dlouhou písečnou pláží a opravdu velkými vlnami 2-3m, kde si v nich opravdu můžete zařádit co hrdlo ráčí. Jen pozor na odložené cajky na břehu – potulují se tam místní omladina a tak bacha, aby jste se nevraceli třeba bez prkna.

Naposledy, když jsme tam byli, nějaký 16tiletý kočky tam na nás házeli oči a v té době nám jejich chlapíci odnesli jedno prkno a schovali ho pod loď. Naštěstí jsme to odhalili včas a prkno jim sebrali. Na druhou stranu od Tarify a vlastně i našeho kempu asi 30 km je zátoka Bolonia-obrovská, dlouhá písčitá pláž se táhne asi 3km a je zakončená písečnou dunou. Podmínky jsou tu shodné jako na duně našeho kempu. Vítr tu fouká z Atlantiku a jelikož je tu zátoka více uzavřená a horní je skoro rovná voda ideální na trénování startů pro začínající. Z celého tripu vás budeme průběžně informovat a doplňovat fota do galerie přímo z Tarify z aktuálního dění každého dne.

Zatím Aloha a ať nám fouká

Fly High ŠánaKomentáře » přidat

Článek zatím nemá žádné komentáře. Buďte první!

Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: