Kitesurfing na Rujáně

OstrovChtěl bych Vám přiblížit tento mnohými ještě nepoznaný severoněmecký ostrov. Najdeme zde spoustu skvělých míst vhodných nejen k provozování vodních-větrných sportů, ale i k jiným aktivitám, jako jsou jízda na kole a bruslích.

 

 

 

 

učenírugenCestování na toto místo probíhá většinou po kvalitních německých dálnicích. Cesta z Prahy celkově dlouhá přibližně 700km a z toho zhruba 150 km po normálních silnicích. Na Rujáně mám vyzkoušené kitování v zátoce mezi městy Wiek a Dranske, kde se dají jezdit snad všechny směry větru. Převažují směry J-JZ a JV-SV. Zde jsou pro začátečníky i pokročilé ridery ideální podmínky. Mělká voda (podle přílivu, který zde ale není taky rychlý a výrazný), malé vlny pro dokonalý odraz a stálý vítr.

učeníJumpZačátkem května jsem se na Rujánu vydal na prodloužený víkend s partou kamarádů. Předpověď slibovala východní vítr, (na který se jezdí ve městě Drandske) a slunečné počasí. Ranní příjezd, ubytování v jednom z mnoha místních privátů (mimo sezonu do 10 € osoba/noc) a hurá k vodě. Podle registračních značek aut to vypadá na českou přesiluJ. Vítr se začíná rozjíždět až po poledni a postupně sílí. S větrem to probíhá obdobně i další dny. Sluníčko a přibližně 15°C vzduch i voda v zátoce.

raileNa tomto místě člověk nemusí nikam chvátat, že mu vítr uteče a může si dát chviličku pauzu na znovunabytí sil a malou svačinu. Nebo se věnovat kamarádům nováčkům, nebo jako Lukáš svému 11-ti letému synovi, který se k překvapení všech po 3 dnech na vodě byl schopen rozjet na obě strany a nastoupat na stejné místo.

teamDalší víkend Nás trochu zaskočily německé Windsurfingové závody, které probíhali v Dranske a zabraly jedinou vhodnou startovací plochu pro kity. Při hledání jiného místa jsme našli nekonečnou písečnou pláž u města Glowe. Dostatek místa pro začátečníky, pozvolně se svažující dno a extra stálý vítr. Jedinou nevýhodou oproti zátoce byla studenější voda a ne nepříjemné větší vlny.

 

ŠtindlasKomentáře » přidat

Článek zatím nemá žádné komentáře. Buďte první!

Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: