Faro (Portugalsko)

O portugalském Faru jsme po cestě z Tarify slyšeli legendy. Faro je považováno za jeden z nejlepších spotů jižní oblasti Pyrenejského poloostrova. Společně s Tarifou patří Faro k největrnějším spotům oblasti.
Stejně jako na Tarifě jsou zde často vidět Airush a North kity, prosazuje se i francouzský výrobce Takoon.

 

 

Kitování v oblasti Fara je populární díky možnosti wave i speed revíru danou rozlehlou přírodní rezervací tvořenou spletí ostrůvků a kanálů, která začíná východně od Fara ve Fusetě.
Nejkrásnější spoty, respektive osamocené písčité ostrůvky jsou dostupné pouze člunem. Károu se dostanete pouze ke kite spotu ve Fusetě, kde se dá parkovat přímo u pláže. Fusetu využívají hlavně místní a kite školy. Vítr je zde slabší než ve Faru a díky relativně úzkému kanálu mezi ostrůvky a pevninou je i zúžený prostor pro ideální směry větru – zde si užijete hlavně jih.

Dalším místem, kam se dá relativně dobře nahemovat s veškerýma cajkama je poloostrov jižně od letiště ve Faru. Pokud jedete károu, stačí nabrat směr na letiště a u luxusního kruhového objezdu se zevlujícími sochami sledujícími oblohu a přilétající letadla, uhnout na pláže. Za 5 min. už přejíždíte jednosměrný most a vjíždíte na polostrov Ilha de Faro.
Zde máte na výběr:
Buď zaparkujete přímo za mostem na hlavním parkovišti a dáte si vlny.

 

Případně se pustíte za příhodného směru větru down wind po vlnách, abyste zhruba po 4 km mohli přejet případně přeběhnout (příliv/odliv) do laguny za poloostrovem, skvěle pojezdit na offshorové vodě laguny hladké jako zrcadlo a následně se vrátit na lehkou stoupačku kanálem zpět k parkovišti.
Pokud vane side shore směr pak volíte vlny nebo speed vodu, tentokrát bez možnosti nastoupání.
Masňáci využívají servis místních rybářů a nechají se kanálem převézt na speed vodu.


Místní borci to zpravidla dají tam po vlnách a zpět po svých s pauzou v lokálním baru. My zvolili variantu zaparkovat u baru, kde končí silnice a zhruba 2 km po dřevěné cestě absolvovat s hračkami na zádech na kolech.
V této časti poloostrova není problém téměř nic, ani kampování či zabrání několika parkovacích míst pro vašeho obytného miláčka. Místní surferský bar vám nabídne potřebné zázemí, dobrý pití, kulečník, šipky a říznou paní barmanku.
Faro nás hodně bavilo a díky své skvělé dostupnosti levnými chartery a možností pronajmutí apartmánu přímo na poloostrově ho mám v pergamenu zapsáno jako jednu z alternativ na týdenní kite akci.

Datum: duben 2008
Autor: Beny, info@kitesportschool.czKomentáře » přidat

[1] vladimír, mail, 8. února 2011 | 06:24

Taky bych tam jel, popsal jste to krásně.Zatím se učím portugalsky.A šetřím.Kolik by tak mohl ten apartmán stát?


Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: