El Portil a Isla Canela

Pokud se budete pohybovat v okolí města Huelva v blízkosti španělsko–portugalských hranic na jihu, najděte si den, dva na zastávku v městečku El Portil případně zamiřte na ostrov Canela.

 

 

 

El Portil svou orientací pláže (téměř přesně ze západu na východ) nabízí skvělé podmínky při všech možných kombinacích větru jižního směru.
Lahůdkou je pak JZ případně JV - tedy cross on shore směry.

 

 

 

Půvab oblasti El Portil pro kiting je dán řekou Piedras, jejíž pravý břeh (úzký písečný pás obepínající téměř celou pláž El Portil) tvoří vlnolam, díky kterému je ústí řeky skvělým spotem pro začínající kitery, případně treningovou plochou pro freestyle.
Pro milovníky vln stačí přeběhnout případně přeskočit úzský pás písku a mají k dispozici vlny cádizské zátoky.

 

Kempování s obytkama na divoko je možné hned na několika místech. Raritou je flek ve středu města hned nad pláží. Tohle nezpevněný parkoviště vklíněný mezi luxusní vily působí jako zapomenutá stavební parcela na jednom z nejlepších fleků městečka El Portil. Druhá alternativa je například v nové části El Portilu v blízkosti golfového areálu.

 

 

Isla Canela

Ostrov Canela je oddělen od pevniny symbolicky zhruba 50 m kanálem. Díky protáhlému téměř kapkovitému tvaru ostrova je možné jezdit i na jižní oblast Španělska atypické severní směry. Nejvíc ale oceníte cokoli od západu.

 

 

 

Ostrov bohužel pomalu ztrácí svou rybářskou idylku díky mohutné výstavbě hotelových komplexů téměř egyptského rozměru. To zas přináší výhody kvalitního zázemí a WIFI připojení „do domu“ (stačí parkovat za plotem hotelu a nemusíte vylézt ze svoji mobilní krabice).
Pláže na Canele jsou písčitě a v oblasti kite beach (západní část pláže) vytvářejí malou zátoku.

 

 

Na Canele bych rozhodně týden trávit nechtěl, ale jako odbočka na cestě to není vůůůůůbec špatný.

 

Datum: květen 2008
Autor: Beny, info@kitesportschool.czKomentáře » přidat

Článek zatím nemá žádné komentáře. Buďte první!

Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: