Airush testy - Flow SLE 2008


Cena testovaného modelu: 29.650,- Kč

(kite, bar s lajnami, baťoh, pumpa s barometrem)

Na nové flowčko 10 sem se osobně hodně těšil, protože testy „dvanáctky“, které proběhly na Hosíně v únoru vyšly skvěle.

 

 

Hodnocení 12 v českých podmínkách (powerkiting), únor 2008:
Tento víkend si mohli zájemci (absolventi kurzu kiteboardingu) pod dohledem instruktorů vyzkoušet nové FLOW SLE 2008. Sobotní počasí s výrazně poryvovým větrem (rozmezí 5-12m/s) a měnícím se směrem +/- 15 stupňů prověřilo FLOW SLE 2008 dokonale. Pro zvýšení adrenalinu jsme zvolili velikost 12 m2. FLOWčko uspělo ve sledovaných parametrech na výtečnou. Vzhledem k cílové skupině začínajících až středně pokročilých riderů, je rozhodující BEZPEČNOST kitu – kite má vysokou míru pasivní bezpečnosti, což v praxi znamená v případě problémů pouze pustit hrazdu. STABILITA kitu - zde jsme se zaměřili hlavně na nepříjemnou vlastnost některých SLE kitů - protočení tzv konvertování kitu. FLOW SLE zvládnul všechny kritické situace bezchybně. Ani při neřízeném doletu do kraje okna bez korekce změny náběhu přitaženým hrazdy či při klasické začátečnické chybě při skoku - podletu kitu (ponechání kitu za sebou), nezaváhal. DEPOWER – větrný rozsah kitu: díky měnícímu se větru v rozsahu 5 – 12 m/s je netřeba se více skvělém rozsahu FLOW SLE 12 vyjadřovat. CITLIVOST řízení – drak se velmi intuitivně řídí díky skvěle rozložené síle působící na hrazdu. START kitu – kite se startuje velmi jednoduše – zatažením za jednu stranu v režimu hrazdy povolené od sebe. SKOKY – hangtime neboli doba letu je u tohoto kitu excelentní." (Beny, únor 2008)

„O vikendu v sobotu 23.2. jsem mel tu cest stat se v Hosine "zkusebnim jezdcem " a vyzkouset nove zakoupene FLOW SLE 12. Jako mirne pokrocilemu zacatecnikovi mi byly predvedeny a vysvetleny posledni vychytavky na konstrukci a rizeni. Docela to ficelo - v poryvech až 12m/s. Nevedel jsem jak se SLE muze chovat v tak divokem vetru a tak jsem ho zkusil..hned v prvnich okamzicich kdy se kite dostal do vzduch mi bylo velice sympaticke ovladani (bar 55 cm), ktere umoznovalo ridit draka s ohromnou lehkosti a presnou a rychlou reakci. Bezpecnost mne vsak dostala nejvice - v poryvech jsem mel problemy to udrzet ale jen co jsem trochu povolil bar tak se kite uklidnil a vyvesil a dal mi cas se srovnat... to jsem fakt necekal a to take rozhodlo a potvrdilo mi ze na me urovni je to ta nejvychytanejsi volba. Tak hurá do toho !!! FLOW SLE 12 je muj!!!“ (Ondřej L. únor 08)


FLOW SLE 10 jsme měli možnost vyzkoušet v poměrně extrémních podmínkách na Tarifě, jak již bylo uvedeno u DNA.
Kite spadá do kategorie hybridů, kitů s vyvázáním do „žebříčku“ (SLE). Oproti DNA se jedná o rychlejší kite s menším tahem na bar.
Začínající rideři velmi ocenili jednoduchost s jakou lze kite odstartovat z vody a jeho přijemné řízení až neobvykle přímé na hybridní kite.


Mě osobně FLOW 10 nadchlo při wave ridingu. Měli jsme tu čest zažít naTarifě jeden z mála „velkých dní“ kdy vlny opravdu budily respekt a chyba znamenala sesbírat své hračky až na pláži. Pro mě, lipenského odkojence, byl zážitek na tarifských vlnách skvělá zkušenost a to, že sem si to užil je spíše díky perfektním vlastnostem FLOW čka 10, které zvládalo bez problému vítr nad 15 m/s, podle posunu hrazdy buď točilo na místě bez výkonu, ale přitom bez backstahlových tendencí, případně se se mnou drželo krok při surfingu po vlně a při mírně povoleném baru poskytlo potřebný power turning.
FLOW se skvěle osvědčilo i na hladké vodě při trénování „old school“ triků díky skvělému hangtimu s stabilitě.

Velmi sem ocenil již druhým rokem používaný systém dlouhého kroku hrazdy a umístění záseku depoweru na chicken loopu. V situaci, kdy veškerou silou jdete do hrany prkna, oceníte, že nemusíte lovit vlající depower strap někde 30 cm nad hrazdou, ale máte ho u pasu.
Dlouhý krok hrazdy oceníte obzvláště v rychle měnicích se podmínkách, kdy plným natažením paže kite „vyvlajete“ jako plachtu.
Pro komfort je na depower lajně umístěn pohyblivý stoper ball, o který se hrazda zastaví při běžné jízdě. Nehrozí tedy riziko, že by vám kite spadl na hlavu při puštění hrazdy. Stopper ball lze posouvat velmi lehce (dvěma prsty) za jízdy a tím upravit rozmezí depoweru v závislosti na stylu jízdy, případně podmínek.

Slabé stránky (pouze u začínajích kiterů):
Standardně dodávaný 4 lajnový bar vyžaduje při nastavení leashe na kompletní odpálení po jedné lajně Airush konvertor na trapéz (700 kč). Jako alternativa je možné vyžádat 5ti lajnový bar při koupi případně 5 lajnu přidat (osazení je standardně na 5 ti lajnový set).
Pokročilý jezdci tento problém nemají, protože připevňují leash na depower lajnu a nastavují rozmezí depoweru, tak aby při dorazu měl kite v daných podmínkách nulový tah.

Závěrečné hodnocení:
FLOW SLE 2008 je kite, který ocení jak začínající jezdci pro jeho vysokou míru pasivní bezpečnosti a stabilitu, tak pokročilí rideři při tréninku skoků (air, transition, rotace, graby) a wave ridingu.
Robustní konstrukce a výztuhy zaručují i dobrou životnost kitu a mechanickou odolnost.
Airush kitesportschool vyučuje na FLOW SLE 2008.


Koupit Flow na
http://www.kitesport.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=AirushFlow08&lngDepartmentID=3.

Diskuse na http://www.airush.cz/.

Datum: duben.2008
Autor: Beny, info@kitesportschool.cz
Komentáře » přidat

Článek zatím nemá žádné komentáře. Buďte první!

Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: