Rota (Španělsko)

 

Po cestě z Tarify do Portugalska je pár kite spotů, kde si můžete dát jak vlny, tak hladkou vodu. Rota patří mezi takové paradajs sajty.

 

 

Rota je situována v SZ od Cadizu. Městečko leží téměř na cestě ze Sevilly do Tarify a představuje skvělý freestylový revír díky pásu korálu, který vytváří téměř pravoúhlou formaci vlnolamu na západním konci pláže v blízkosti hotelu Playa de la Luz. Pro majitele obytek je ideální stanoviště na západní straně od hotelového areálu. Malé parkoviště nabízí zázemí v podobě venkovních sprch a WC.

Během naší zastávky v Rotě nefoukalo a tak se omezím na informace od lokálů.

 

 

 

Podle všeho je tenhle spot skvělý v jarních měsících. S blížícím se létem a přibývajícím počtem vyvalených týpků na pláži jsou kity postupně vytlačovány. V létě pak platí kompletní zákaz kitování v laguně.
Rota se zdá jako zajímavá alternativa k egyptské El Gouně ve smyslu zakoupení kompletního zájezdu (letenka+ubytování v hotelu). Na rozdíl od El Gouny, je okolí města obklopeno přírodními parky protkanými cyklostezkami a městečko samo má skvělou atmosféru. Na druhou stranu teploty vzduchu v dubnu v Rotě za El Gounou lehce pokulhávají.

 

 

Datum: duben 2008
Autor: Beny, info@kitesportschool.czKomentáře » přidat

Článek zatím nemá žádné komentáře. Buďte první!

Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: