North Vegas test Tarifa

TarifaVyměnil jsem jihočeský rybník za jeden z nejlešpích světových surfových spotů, abych dokonale povětral nového Vegase

 

 

 

 

Velký test kitu North Vegas, který proběhl na jihu Evropy ve španělské Tarifě

Značka North patří ve světě kitesurfingu mezi nejznámější a do objemu druhou nejprodávanější firmu. Dlouhá tradice výzkumu a vývoje těchto draků, boardů a příslušenství zaručuje spolehlivost a kvalitu. Široká servisní a prodejní a servisní síť zajišťuje navíc jejich dobrou dostupnost pro všechny uživatele.

 

 

Kite Vegas je v prodeji již několik sezon a díky neustálému vývoji patří stále mezi špičku. Profesionální jezdci se s tímto drakem umísťují na předních místech světového šampionátu PKRA ve Freestylu i okruhových závodech. Toto vše ukazuje na široký rozsah použitelnosti.

Samotný drak se skládá z 5-ti zvlášť nafukovaných příčných spír a jednoho hlavního bánu. Tento systém sice prodlužuje nastrojení kitu, ale zaručuje nafouknutí duší na správný předepsaný tlak (malé bány na 10 psi a hlavní buřt na 6 psi). Dalším prvkem zaručující správný tvar draka jsou malé výztuhy od hlavního buřtu. Další dvě velké výztuhy jsou na obou koncích draka a s vyztuženou látkou zabraňují flatrování (prdění látky) a urychlují let, otáčení a stálý tah.

vegasNový bar 2008 5th element obsahuje nový jednodušší systém odstřelení draka. Osvědčený celohliníkový bar a kvalitní pevné šňůry, které snesou i méně šetrné zacházení bez poškození.

Pro modelový rok 2008 přišel North Vegas se zvětšeným rozsahem depoweru (80% depoweru nového Rebela), chováním a vlastnostmi C kitů a velkou rychlostí letu a otáčení. Tento kite je určen především pro freestyle jezdce a hlavně pro unhooked triky a wake, ale uspokojí i méně náročné kitery, kterým by přechod z klasických C kitů na hybridní dělal problémy v odlišném ovládání, ale zároveň chtějí jezdit s bezpečím velkého depoweru.

Skákání je s tímto drakem pohodlné. Načasování a odraz je bez problémů. Pohybem baru lze krásně celý skok regulovat, výšku, dobu skoku i rychlost dopadu. Transition (skok se změnou směru jízdy) je lahůdkou. Při unhooked skoku je kite krásně cítit. Samostatnou kapitolou je wake. Vyháknutí, odraz a kite Vás neuvěřitelně nakopne. Draka si nikam nepřetáhnete a máte dostatek času na handlepassy ve skoku i po dopadu na hladinu. Při potížích kite zahodíte na pátou šňůru a restart je otázkou chviličky. Jednou možností je klasický start pomocí páté šňůry, nebo když kite leží hlavním buřtem na hladině, stačí přitáhnout řídící šňůru a Vegas startuje jako BOW nebo Hybrid..

powerJeště bych neměl zapomenout na zajímavý design a barevné kombinace - bílá, modrá, žlutá a červená.

Tento drak bude možné otestovat na letním výukovém campu, který bude probíhat od června do září na německém ostrově Rujana.

ŠtindlasKomentáře » přidat

Článek zatím nemá žádné komentáře. Buďte první!

Přidat komentář:

Prosím napište KITE do tohoto pole: