Kiteboarding - kite kurzy

Kite přípravka v ČR

Krizové kurzy v České republice
V měsících květen až srpen pořádáme kiteboarding kurzy na naší Kite beach základně Jestřábí na Lipně.
Kurzy se zaměřují na zvládnutí krizových situací začínajícího kitera. Jedná se především o perfektní zvládnutí:
  • ohodnocení rizika kite spotu,
  • práce s drakem včetně startu, přistání a bezpečnostního sytému,
  • Self rescue v hluboké vodě,
  • Body draggingu bez prkna v hluboké vodě,
  • Body draggingu s prknem,
  • situace ztráty prkna proti větru.
Cílem kurzu je připravit začínající kitery na náročné revíry.
Více informací a objednávka.

 

Když je počasí na DDRaka.

Kiteboarding kurzy v červnu, červenci a srpnu na ostrově Rujána
Německý ostrov Rujána leží na nejsevernějším místě této země. Díky své členitosti (mnoho zálivů a poloostrovů) dosahuje délka jeho pobřeží 580km. Krajinu tvoří nepřeberné množství kombinací pískových nebo travnatých pláží a příkrých útesů. Ostrov nabízí skvělé cyklostezky, in-line cesty, nádherné útesy, atrakce pro děti i dospělé.
Pro nás bude ale jistě Rujána nejzajímavější pro skvělý vítr v kombinaci s rozlehlou, mělkou a prohřátou zátokou u městečka Wiek.

KITE SPOT WIEK
Kite spot Wiek je známý pro svou ideálně hladkou vodou a obrovskou rozlohu. Nachází se na jihu poloostrova Wittow.
Tento spot je ideálním místem pro učení, ale i trénování různých kite triků a pohodové poježdění. Díky rozloze mělčiny (obdélník o stranách cca 500-600m na 3,5 km) a stálému větru je Wiek kite spotem, který nemá obdoby a co do výuku patří k nejbezpečnějším a tím i nejefektivnějším místům pro výuku kiteboardingu v Evropě.
Převládající směr větru v letních měsících je severozápad až jihozápad – převedeno ve vztahu k pláži se jedná o ideální „cross on shore“ a „on shore“ směr.

CESTA (z ČR) autem
Cesta na Rujánu patří mezi ty příjemnější. Z Prahy pojedete směrem na Teplice. Před nimi na kruháči naberete směr Drážďany dálnice (nenechte se zmátnout tím, že je zde zároveň směrovka na Ústí) a jedete pořád po dálnici A13 až k Berlínskému okruhu, zde nezapomeňte odbočit – průjezd přímo centrem vás může dosti zdržet. Po A11 pokračujete směrem na Szcecin, kde pak sjedete na A20 směr Strahlsund. Po přibližně 20km dojedete k novému mostu, který spojuje pevninu s ostrovem Rujána. Odtud vám chybí již jen okolo 60 km přímo do Wieku nebo Dranske nebo okolo 50 do Glowe. Dejte si pozor, abyste neodbočili na „Fähre“ - přívoz! Přívoz jezdí jen během dne jednou za hodinu. Zvolte radši trasu: Bergen – Sagard – Glowe – Altenkirchen – Wiek/Dranske. Těsně před začátkem vesnice Wiek (ještě před cedulí, která označuje město) se dáte doprava a po silnici přijedete okolo kempu přímo k vodě
Celková vzdálenost z hraničního přechodu s Německem je necelých 550km a za 6 hodin to zvládnete klidnou jízdou s přestávkami bez problémů.

CESTA (z ČR) vlakem
Další alternativou je zvolit cestu vlakem, která je díky opravdu dobrému systému železniční dopravy v Německu bezproblémová. Do Stralsundu jde dojet vlakem velmi levně a pohodlně s jízdenkou „Schönes Wochenende Ticket“ v hodnotě 30 Eur, na kterou o víkendu může cestovat až 5 dospělých osob!!! Ve Strahlsundu pak jen přesednete na lokálku a dojedete až na ostrov do městečka Sagard, odkud se dá autobusem dostat do Wieku.

UBYTOVÁNÍ
Pokud chcete zvolit levnější variantu, je zde k dispozici Surf-Kite-Kemp. Cena za noc je 8 eur. Rezervaci místa pro účastníky kurzu na požádání zajistíme zdarma.
Pro zájemce zajistíme ubytování v karavanu či autokaravanu. Ceny za noc na karavan se pohybují kolem 30 eur (2 a více osob). Na přání zajistíme.
Pro nejnáročnější klienty zajistíme pronájem domu, apartmánu, či pokoje v pensionu v těsné blízkosti spotu. Ceny za jednu noc za celý apartmán se pohybují od 50-100 eur, dle počtu osob a také vaší náročnosti na komfort.
Nabídka a ceny se výrazně mění v průběhu sezóny a záleží na časovém předstihu rezervace. Pro rezervaci ubytování nás kontaktujte na info@kitesport.cz.

OBECNÉ ÚDAJE
Rujána patří mezi nejslunnější oblasti Německa. Průměrné teploty v červenci a srpnu dosahují 21-24 C. Díky studenému větru však doporučujeme používat neopren i v létě.
Rujána má ostrovní charakter počasí a díky tomu se může chlubit minimálním počtem deštivých dnů v Německu.
Rujána je právem přezdívaná WINDLAND! Dle statistik je zde v letních měsících až 80% pravděpodobnost, že si zajezdíte.
Více informací o nabízených kurzech a objednávka.

Advanced a VIP Kite kurzy

KITESPORT SCHOOL pořádá pokročilé kurzy kiteboardingu, které vedou instruktoři z mnohaletou praxí v zahraničí. Na požádání sestavíme individuální program a zvolíme atraktivní kite lokalitu dle požadavku klienta.

Rezervace a další informace:
info@kitesportschool.cz, tel.: +420 775 563 740.
 

Dárkové poukázky

Pokud byste chtěli náš kurz věnovat jako dárek, můžete ho u nás zakoupit také ve formě certifikátu.

kiteboarding

Rezervace a další informace:
info@kitesportschool.cz, tel.: +420 775 563 740.

Lokality

Kurzy kiteboardingu pořádáme standardně na osvědčených lokalitách v ČR (Lipno, Dehtář) a v zahraničí.
V případě zájmu je možné pro skupinu dohodnout lokalitu na přání.

Rezervace a další informace:
info@kitesportschool.cz, tel.: +420 775 563 740.